4 LIGA: Ina Goleniów - Arkonia Szczecin 0:3

INA GOLENIÓW
ARKONIA SZCZECIN

0 : 3
Wrócić na zwycięską ścieżkę
Takie zadanie przed sobotnim spotkaniem na własnym stadionie z Arkonią Szczecin stawiają sobie piłkarze Iny Goleniów. Po ostatniej porażce w Dębnie goleniowianie nie stracili kontaktu z pierwszą trójką i po tej kolejce, w przypadku straty punktów przez Osadnika, który gra ciężki mecz z Sarmatą w Dobrej, mogą dostać się na upragnione podium w ligowej tabeli. Dla Arkonii będzie to z kolei mecz, którego stawką jest ucieczka z dolnych rejonów tabeli. Sobotni rywal biało-zielonych to solidna drużyna - w poprzednich sezonach uplasowała się dwukrotnie na 9. miejscu po zakończeniu rozgrywek. W tym sezonie szczecinianie grają w kratkę. W ostatniej kolejce pewnie pokonali u siebie Gryfa aż 5:2, a tydzień wcześniej równie bezdyskusyjnie przegrali mecz derbowy z Hutnikiem 3:0. Szczecinianie dobrze radzą sobie na własnym stadionie, gdzie stracili punkty jedynie z Energetykiem, remisując 1:1.
Passa przerwana. Ina przegrywa w Dębnie
Ina Goleniów przegrała w Dębnie z miejscowym Dębem 1:2. Bramkę dla biało-zielonych zdobył Damian Banachewicz, dla gospodarzy trafiali Oskar Szczepanik i Łukasz Dłubis. Dąb przedłużył w ten sposób swoją passę spotkań bez porażki do siedmiu, jednocześnie przerywając serię czterech zwycięstw goleniowian. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki. W 13 minucie po akcji lewą stroną przed szansą stanął Dłubis, jednak jego strzał minął nieznacznie bramkę goleniowian. 2 minuty później znów pokazał się napastnik Dębu. Będąc na lewej stronie, ograł jednego z obrońców, po czym wyłożył piłkę na 10 metr do nadbiegającego partnera z drużyny, ale jego strzał z trudem wybronił Krawczyk. Ina odpowiedziała już minutę później.
4 LIGA: Dąb Dębno - Ina Goleniów 2:1
X. Kolejka Spotkań - 2014/15

DĄB DĘBNO

2 : 1
Dębno czeka na zdobycie
Kolejne spotkanie goleniowska Ina rozegra w Dębnie, gdzie zmierzy się z miejscowym Dębem. Spotkanie to można śmiało określić jako mecz kolejki. Jego stawką jest miejsce na podium w ligowej tabeli. Początek spotkania zaplanowano na sobotę, 18 października, o godzinie 15.00. Z zespołem z Dębna w ostatnich kilku latach goleniowianie mieli do czynienia tylko w zeszłym sezonie, kiedy to Dąb był spadkowiczem z III ligi. Wtedy to Ina dwukrotnie przegrała 1:3 na własnym stadionie i 1:5 na wyjeździe. W pierwszym meczu bramkę pięknym uderzeniem z ok. 30 metrów zdobył Robert Żurowski, w drugim honorowe trafienie było dziełem Kamila Mituły. Ostatecznie, pomimo dwóch porażek w bezpośrednich meczach, to biało-zieloni skończyli sezon wyżej w tabeli z dziesięciopunktową przewagą nad sobotnimi rywalami.
Ina znów punktuje. Tym razem w Kamieniu
Ina Goleniów pokonała 2:1 w Kamieniu Pomorskim miejscowego Gryfa. Bramki dla biało-zielonych strzelił będący w coraz lepszej dyspozycji Radosław Wiśniewski, zaś dla gospodarzy trafił Przemysław Dąbrowski. Wbrew przedmeczowym zapowiedziom, mecz nie należał do najpiękniejszych widowisk. Boisko było 'ciężkie' i nie sprzyjało kombinacyjnej grze. Gryf próbował przejąć inicjatywę, jednak nie potrafił wymienić między sobą zbyt wielu podań, podobnie jak Ina. Gra goleniowian opierała się głównie na długich piłkach w kierunku formacji ofensywnej. Taktyka ta szybko przyniosła efekt - już w 10 minucie spotkania Ina wyszła na prowadzenie. Fatalnie pomylił się jeden z obrońców Gryfa - źle obliczył tor lotu piłki, a ta spadła wprost pod nogi wybiegającego Wiśniewskiego. Napastnik biało-zielonych w sytuacji sam na sam minął Benedyczaka, po czym skierował piłkę do pustej bramki.