Oficjalna Strona MKS Ina Goleniów
Facebook Like

Facebook - Najnowsze newsy
Biało-zielony pojedynek. Ina podejmie Odrę
W sobotę w Goleniowie o godzinie 16.00 dojdzie do kolejnego ciekawego pojedynku z udziałem Iny Goleniów. Tym razem formę goleniowian sprawdzi beniaminek IV ligi – Odra Chojna, która rozgrywa bardzo dobry sezon i zajmuje wysokie 5 miejsce w tabeli. Wiele wskazuje na to, że przed nami bardzo ciekawe, wyrównane spotkanie, w którym ciężko jednoznacznie wskazać faworyta.
W rundzie jesiennej w Chojnie padł remis 1:1. Ina urwała swojemu przeciwnikowi punkt w samej końcówce – gola strzelił wtedy świetnym uderzeniem z okolic pola karnego Banachewicz. Oba zespoły w tej rundzie zanotowały po jedno zwycięstwo i porażkę – Odra pokonała Hutnika (3:1) i przegrała z Gryfem (1:2), Ina zaś ograła Lecha (3:0), a uległa Osadnikowi (1:2). Atutem goleniowian z pewnością jest miejsce rozgrywania spotkania i sztuczna na murawa, na której rozgrywają swoje mecze od początku tego sezonu. Goleniów jest niezwykle ciężkim terenem, a komplet punktów udało się wywieźć jedynie Arkonii Szczecin.
Podsumowanie 17 kolejki IV ligi
Osadnik Myślibórz – Ina Goleniów 2:1 (1:1)
Niestety, Osadnik wciąż pozostaje niepokonany na własnym obiekcie. Ina pozostawiła po sobie dobre wrażenie, nie zdobyła jednak żadnego punktu, choć z przebiegu spotkania z pewnością na to zasłużyła. Szczegóły spotkania w relacji dostępnej TUTAJ.

Stal Szczecin – Darzbór Szczecinek 0:2 (0:1)

Trzy czerwone kartki - 2 dla gości (59 i 63 minuta) oraz 1 dla gospodarzy na początku drugiej połowy, a do tego obroniony rzut karny przez bramkarza Darzboru. Mecz pełen emocji i dramaturgii, które w dużej mierze zapewniał również sędzia tego spotkania. Darzbór bronił się w 9 przez pół godziny, dowiózł zwycięstwo i stopniowo oddala się od strefy zagrożonej spadkiem. Stal natomiast po obiecującym początku rundy zdecydowanie zawiodła. Niewykorzystany rzut karny i bezowocna gra z przewagą zawodnika – w ten sposób Stal nie wydostanie się ze strefy spadkowej.
Myślibórz wciąż niezdobyty
Ina Goleniów przegrała wyjazdowe spotkanie z Osadnikiem Myślibórz 2:1 (1:1). Goleniowianie objęli prowadzenie w 13 minucie po trafieniu Damiana Kosiora, jednak później bramki strzelali już tylko gospodarze – na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Jacek Jarecki. Mecz pełen był emocji i kontrowersji, ponadto Ina musiała przez około godzinę radzić sobie w 10 po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał kapitan biało-zielonych Tomasz Trosko. Goleniowianie lepiej weszli w mecz. Najpierw w 5 minucie dośrodkowanie Jarząbka zatrzymało się na słupku. Kilka minut później trójkową akcję prawą stroną boiska Banachewicza, Mojsiewicza i Wiśniewskiego strzałem z 11 metrów kończył ten ostatni, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.